Kehakaal

Anonüümne

9. juuli 2013

Kehakaal

Tere,

Mu küsimus on selline, et . Kas on võimalik rasvaprotsenti ja sisemist rasva ja loomulikult ka kehakaalu alandada tervisliku toitumisega? Millest peaks alustama, mida peaks vältima, mis toidud peaks kindlasti eemaldama? Kas on võimalik juua hommikuti ikka kohvi, kuna ma ei suuda sellest lahti öelda, ma joon ühe tass koos pruuni suhkruga? Kuidas peaks toitumiskava välja nägema, mida peaks olema rohkem sees ja loomulikult ma ei taha nälga tunda, kuna mulle meeldib väga süüa, ja seda teha?

Kas on mind võimalik aitada??

Ette tänades,
Annemary

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Keha rasvaprotsendi vähendamiseks tulekski nii muuta oma toitumis- kui ka liikumisharjumusi. Päevas peaks olema füüsiliselt aktiivne umbes tund – tempokas jalutuskäik, kõhulihaste harjutused jms. Toitumise poole pealt tuleks süüa pigem sagedamini, aga väiksemates kogustes. Tasub pidada toidupäevikut ning olenevalt praegusest kehakaalust ja eesmärkidest hoida oma päevane energiatarbimine 1600-1800 kcal vahel. Toitumisel tuleks lähtuda toidupüramiidi ja valgusfooritabeli õpetustest. Menüüst võiksid välja jääda maiustused (kommid, šokolaad, küpsised, saiakesed, karastusjoogid jm), soolased näksid (kartulikrõpsud), aga ka pooltooted ja valmistoidud. Toit tuleks valmistada ise võimalikult värskest toorainest, pearõhk olgu köögiviljadel. Iga päev peaks sööma 500-1000 kg köögivilju, paar puuvilja, 3-4 viilu teraleiba, putru, veidi piimatooteid, midagi grupist kala-kana-muna-liha, veidi lisatavaid toidurasvu (nt seemned, mandlid, pähklid, õli). Parim jook on vesi. Kohvi võib juua mõned tassid päevas. Kui olete täiskasvanud, siis alkoholist võiksite samuti loobuda või juua seda väga mõõdukalt. Kui magusaisu kimbutab, siis eelistama peaks mett ja tumedat šokolaadi või üldse kuivatatud puuvilju-marju.
Kui hakkate trenni tegema, siis võib juhtuda, et kehakaal mingil hetkel isegi veidi tõuseb, sest rasv asendub lihastega ja viimased kaaluvad rohkem.