Kehakaal

Anonüümne

27. september 2012

Kehakaal

Tere.
Minul on selline mure, et loen igapäevaselt oma kaloreid ja sellest tulenevaid punkte söögi pealt. Tahan saavutada sellega oma ideaalkaalu. Kas see tõesti aitab kaalu alandada ning kas 2x nädalas trenni on vähe?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Ei saa päris hästi aru, milliseid punkte loete. Jätate kirjutamata ka oma vanuse, pikkuse ja praeguse kaalu. Kõigepealt soovitan arvutada välja kehamassiindeksi. Normaalkaaluks loetakse, kui kehamassiindeks jääb alla 24,9. Kui see on alla 21, siis kaalu langetada ei ole kindlasti vaja. Normaalkaalu puhul on soovitatav pigem füüsilise aktiivsuse läbi oma keha vormida. 
Kaalu hoidmiseks peavad energia saamine ja kulutamine olema tasakaalus, kaalu alandamiseks tuleb kas toiduga saada veidi vähem või füüsilise aktiivsuse suurendamise teel kulutada rohkem. Väga keeruline on öelda, kas 2 trenni nädalas on palju või vähe. See oleneb trennist, selle kestusest, intensiivsuse tasemest, püstitatud eesmärkidest jne. Treeningkoormuse optimaalsuse kohta oskavad kõige paremat nõu anda spordiklubide treenerid.