Kehakaal

Anonüümne

26. märts 2011

Kehakaal

Tere

Minu mure on selles, et ei õnnestu kuidagi kaalu alandada. Teen vähemalt 3 korda nädalas aeroobset trenni. Minu toidulaual on põhiliselt köögiviljad ja puuviljad. Liha harva, sest see ei meeldi mulle. Ma ei söö valmistoitu, konserve, kartulit, makarone, valget riisi, vorsti, pihve, viinereid, frikadelle. Rasvaseid kastmeid, ketšupit, majoneesi ka mitte. Võileivbadest hoian eemale. Vahel söön mõne, kuid ka siis täistera-, rukki- või mitmevilja leiba. Ei joo karastusjooke, siirupeid, suhkruga mahlasid. Vahepaladena söön palju puuvilju ja light jogurtit. Milles võib viga olla?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kaalust allavõtmiseks on vaja, et energiat saadakse toiduga vähem kui kulutatakse. Kui aga energiatarbmine läheb liiga madalaks, siis võib organism just hakata nn rasva koguma. Samuti võib kaalu mittealanemise põhjuseks olla see, et toiduga ei saada kõiki ainevahetuseks vajalikke toitaineid. Toitainete piisava ja tasakaalustatud saamise jälgimiseks soovitan oma toitumist analüüsida. Arvutage välja oma praegune energiavajadus ning vähendage seda kuni 500 kcal. Päevane energiatarbimine ei tohiks jääda ka alla 1700 kcal päevas, kuna siis ei ole võimalik kõiki vajalikke toitaineid kätte saada ainult toidust. Samuti jälgige toitumise regulaarsust ning piisavat vee joomist. Sööge korraga väiksemaid koguseid, aga sagedamini. Hommikuti eelistage tärkliserikkaid toite, õhtupoole sööge neid ning suhkrut sisaldavaid toite vähem.
Kahjuks Te ei kirjuta oma pikkust-kaalu-vanust. Vahetevahel inimene lihtsalt tundub endale paksuna, kuigi tegelikult on täiesti normaalkaalus. Teisalt, kui aga ülekaalu on liiga palju, siis võivad olla selle põhjused meditsiinilised ning vajaksid arsti konsultatsiooni.