Tervislik toitumine

Anonüümne

14. oktoober 2013

Tervislik toitumine

Tere!
Minu küsimus selline: 6-aastane tütar sööb väga aeglaselt, mis võiks olla normaalne aeg söömiseks ja kuidas saaks aidata tal kiiremini sööma õppida?
Tänan!

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Söömise tempo on erinevatel inimestel erinev. Samuti sõltub see sellest, mida parasjagu süüakse -sooja või külma toitu, väikest oodet või suurt praadi, vajab toit lõikumist-närimist jne.
Kindlasti ei tohi sundida teda kiiremini sööma, see võib mõnel lapsel tekitada hirmu söömise ees. Mõnikord võivad aeglase söömise põhjuseks olla ka välised tegurid, mis last söömise juurest “eemale meelitavad” – televiisor, teised inimesed vm. Teinekord võib olla põhjus ka selles, et inimesel tekitab söömine ebamugavustunnet kas siis suus või kõhus ning seetõttu üritatakse seda “ebameeldivat” toimingut teostada võimalikult aeglaselt või isegi vältida. Loodan, et Teie lapse puhul on ennekõike põhjuseks siiski tema iseloom või lihtsalt eripära ning ta kasvab aastatega sellest välja. Võib-olla oleks abiks, kui räägiksite rahulikult temaga sellest, et kui ta järgmisel aastal läheb kooli, siis söögivahetunni pikkuseks on enamikes koolides 15-20 minutit. Proovige mänguliselt süüa nii, et jõuaks toidu söödud kujuteldava söögivahetunni jooksul. Kindlasti ei tohi teda hirmutada, et kui ta kiiremini sööma ei hakka, siis ei jõua ta koolis söödud, sest siis ei pruugi ta kooli minnes üldse julgeda sööklasse minnagi.