Kehakaal

Anonüümne

27. märts 2010

Kehakaal

Mida teate toidulisandi Neo Slim efektiivsusest optimaalse kehakaalu saavutamisel? Tegu on preparaadiga, mida turustab Helvetia Apotheke ja mis koosneb 100 mg rohelise tee ja 500 mg suureviljalise viigikaktuse (opuntia ficus indica) ekstraktist.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

 

Kõige olulisem on mitmekesine ja vajadusele vastav toitumine, ükski toidulisand ei ole imerohi.
Teatud positiivseid efekte nende tarbimisel on täheldatud. Rohelise tee ekstraktidega rikastatud oolong tee (690 mg katehiini) manustamisel Jaapani meestele kolme kuu jooksul vähenes lisaks kehakaalule ka LDL (“halva”) kolesterooli tase ja keha rasvasisaldus. Teine uurimus tõdes, et rohelisel teel on termogeensed omadused, tee katehiinid kiirendasid ainevahetust suurendades just rasvade oksüdatsiooni. Nende omaduste tõttu reklaamitakse rohelise tee ekstrakte tihti kui kehakaalu vähendavaid ning rasva ja kolesterooli imendumist takistavaid toidulisandeid. 
Kui tee joomine ei kujuta inimese tervisele ohtu, siis tee-ekstraktidega liialdamine võib tekitada tõsiseid probleeme. FDA kohustas USA-s lisama hoiatuse rohelise tee ekstrakte sisaldavate toidulisandite märgistusele: “Ettevaatust, tarbi koos toiduga. Harvadel juhtudel võib kahjustada maksa. Lõpeta tarbimine ja konsulteeri arstiga, kui ilmnevad maksahäired, näiteks kõhuvalu, tume uriin ja kollatõbi”.
Kahjuks on ka andmeid, et liiga suur fütokemikaalide kogus tee-ekstraktides võib ohustada lapseootel naise tervist ja kahjustada loodet. Seega peaksid nendest loobuma lapseootel naised ja rinnaga toitvad emad.