Kehakaal

Anonüümne

13. mai 2013

Kehakaal

Tere! Ma olen 12. aastane, kaalun hetkel ~62 kilo ja olen 163-164 cm pikk. Tahaks teada, et kui palju ma alla peaks võtma, et olla normaalkaalus ja kuidas ma saaks alla võtta? Võibolla peaksin ma trenni minema?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

12-aastane tüdruk, kes on 164 cm pikk, võiks kaaluda maksimaalselt 56 kg, et olla normaalkaalus. Kui saad 13, siis võiksid sama pikkuse juures kaaluda 59 kg ning kui 19-aastaselt oled endiselt sama pikk, siis oled normaalkaalus, kui kaalud maksimaalselt 67 kg. 
Seega oled hetkel ülekaalus umbes 6 kg. Teismelistele dieedipidamist ei soovitata, küll aga tuleks hakata vaatama, mida ja kui palju sööd ning kindlasti hakata ennast rohkem liigutama, et paari aastaga oma ülekilodest nö välja kasvada. Alustuseks sobib tempokas jalutamine, jalgratta või rulluiskudega sõitmine suurepäraselt. Toitumisel tuleks jälgida toidupüramiidi ning valgusfooritabeli õpetusi. Nälgima ei tohi hakata, pigem tuleks süüa sagedamini ja korraga väiksemates kogustes ning kindlasti juua ka piisavalt vett. Hea oleks umbes 10 päeva keskmiselt oma toitumist analüüsida, et selgitada välja, palju saad energiat, kas valkude-rasvade-süsivesikute saamine on tasakaalus, kas saad piisavalt kiudaineid, vitamiine ja mineraalaineid ning mida peaksid oma toitumises muutma, et see muutuks tasakaalustatumaks ja soovitustele vastavamaks.