Tervislik toitumine

Anonüümne

23. veebruar 2014

Tervislik toitumine

Tere

Kodus kasvamas 18-kuune tütreke. Üritan anda endast parima, et laps saaks täisväärtuslikku toitu. Iga päev seisan küsimuse ees: Mida täna süüa valmistada? Kardan, et midagi olulist jääb puudu või midagi saab ehk ülearu (näiteks liigselt valku, mis koormab neerusid).
Kui uurin internetist mida ja kui palju anda, võtab silme eest kirjuks.
Kas oleks võimalik välja tuua tabelina, mida ja kui palju väikelaps päevas vajab? siinkohal mõtlen siis valgud, rasvad, mineraalid, vitamiinid, jne., jne.
Leidsin küll kuskilt mingi kalkulaatori, kuid seal polnud võimalik lapse vanuse ja kaaluga seda infot saada!
Või oskate mind suunata mõnele konkreetsele interneti saidile? Soovitada mõnda lastega tegelevat toitumisspetsialisti?
Ette tänades ja head soovides,
Margot

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Esimene soovitus oleks mitte lapse toitmise osas üle mõelda. Kindlasti ei pea Te hakkama näpuga järge andma, kas ta saab täpselt ettenähtud kogused valke ja teisi toitaineid. Eesti toitumis- ja toidusoovituste raamatus on lõpupoole toodud põhitoitainete vajadused alla 3-aastastele lastele ning vitamiinide-mineraalainete tabelites ka nende soovitused. Kahjuks ei ole otseselt koostatud eestikeelseid toidusoovitusi alla 3-aastastele lastele, kuid võite lugeda soovitusi 3-18-aastastele, sest tegelikult väga suuri erinevusi (va söödavad kogused) üle aastaste ja 3-aastaste laste toitumises ei ole.