Kehakaal

Anonüümne

25. juuli 2014

Kehakaal

Tere,

Kirjutasin varem veel aga avastasin, et aadress läks valesti seega panen uue kirja teele.
Mul oleks küsimus Dukani dieedi kohta. Olen seda pidanud umbes 1,5 kuud. Mingeid kõrvaltoimeid ma hetkel ei ole märganud ei nälga ega väsimust pole. Seda, enam et käin ka paar korda nädalas BodyPump trennis, mis annab päris hea koormuse.

Leidsin ühel venekeelsel saidil negatiivset tagasisidet ja hakkasin täitsa muretsema. Nimelt on seal kirjas, et suure valgusisaldusega dieet hakkab neerude peale. Ja paljud kurdavad, et päevad on ära jäänud ning midagi ei aita ja hetkel läbivad hormonaalravi.
Need kommentaarid panid täitsa muretsema. Palun Teie arvamust selle dieedi ohtlikkuse kohta. Päris ilma rasvadeta ma ju ka ei ela. Tarbin piima (0,05%), jogurtit (0,25%), rasvata kohupiimapastat ja kohupiima (0,1-0,5%). Samamoodi liha ja vahel kala. Söön kalaõli kapsleid + narukene goji marju ja mett.
Kuidas peaksin nüüd edasi toimima, et endale liiga ei teeks. Kas peaksin vaikselt normaalse rasvasisaldusega piimatooteid juurde võtma või lihtsalt liha + juurvilja päevadel ikka salatites ka õli (oliiviõli/avokaadoõli) kasutama ja praadimiseks kookosõli?
Või peaksin ma kohe dieediga lõpetama?
Mis puudutab päevadesse siis kasutan nuvaringi seega on Siiri kõik olnud regulaarne. Viimane kord hakkas vaid natukene määrduma juba 1-2 päeva varem ja päevad lõppesid ka mõni päev enne kui peaksid. Kas see võib olla ohumärk? Järgmine kontrollkord tuleb alles järgmine nädal ja juba väga muretsen selle pärast.

Palun Teie abi oma mures.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Suur valgusisaldus toidus on koormuseks nii maksale kui neerudele, mis peavad nende lagundamise ja tekkivate laguproduktide kahjutukstegemisega päris kõvasti vaeva nägema. Teiselt poolt liiga väike rasvade saamine mõjutab samuti väga oluliselt nii organismi ainevahetust kui ka näiteks aju tööd, mis vajab kindlasti asendamatuid rasvhappeid. Ilma rasvadeta ei suuda organism ka omastada rasvlahustuvaid vitamiine. Rasvade osatähtsust toiduenergiast ei soovitata kindlasti langetada alla 20% (lühiajaliselt, parem minimaalselt 25%), mis tähendaks näiteks 1800 kcal juures minimaalselt 40 grammi rasvu päevas. Eelistada tuleks kaladest, pähklitest ja seemnetest saadavaid rasvu. Olenevalt sellest, kui palju sööte või ei söö puu- ja köögivilju, täisteratooteid, sõltub väga paljuski kiudainete, vitamiinide ja mineraalainete saamine, mida kõike organism vajab normaalseks toimimiseks. 
Kaalu alandamiseks on kõige õigem muuta oma toitumisharjumusi normaalseteks, süüa pigem sagedamini, kuid korraga väiksemaid koguseid. Ükski ekstreemne dieet ei õigusta ennast, sest kui ta just tervisekahjustusi kaasa ei too, on tagajärjeks väga tihti see, et pärast dieedi lõppemist süüakse kaotatud kilod tagasi ja rohkem ka veel. Kuidas normaalselt kaalu langetada, saab lugeda siit. Soovitan pidada toidupäevikut, et näha, milliseid aineid ja kui palju Te oma toidust kätte saate.