Kehakaal

Anonüümne

10. jaanuar 2012

Kehakaal

Kas hapukurki ja piima võib juua kui tahad kaalu langetada? Ujumine ja hüppenööriga hüppamine võtab rasva kõhult ja jalgadelt? Räägitakse et pähklid on rasvased ja neid ei tohiks süüa, on see tõsi?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Põhimõtteliselt võib kaalu langetamise ajal süüa praktiliselt kõike. Küll aga madala toiteväärtusega, vaid palju energiat andvaid toite (näiteks suhkur ja maiustused, rasvased valmistoidud) võiks süüa võimalikult vähe. Hapukurk annab vähe energiat, samas võib temas olla palju soola ning üsna vähe organismile vajalikke toitaineid. Piima võiks päevas juua kuni kaks klaasi. Piim on küll hea kaltsiumiallikas, aga teistele toitudele peab ka ruumi jääma. Pähklid on väga rasvarikkad. Näiteks 100 grammi sarapuupähkleid annab ligi 640 kcal energiat ja sisaldab umbes 63 grammi rasvu. Selline energiakogus moodustab umbes kolmandiku kogu päevasest naisterahva vajalikust energiakogusest. Pähklitest ei pea loobuma, sest nad sisaldavad vajalikke rasvhappeid, küll aga tuleks nende söömisega piiri pidada.
See, kust rasv kaob esimesena, sõltub nii valitud harjutustest kui ka inimese enda eripärast. Seega ei saa kindlalt välja, et hüppenööriga hüppamine teeb jalad peenemaks. Pigem võivad need minna pringimaks tänu tekkivatele lihastele. Kui on soov rasva kaotada mingitest konkreetsetest probleemsetest kohtadest, siis soovitan pöörduda spordiklubide treenerite poole, kes oskavad soovitada selleks õigeid harjutusi.