Kehakaal

Anonüümne

14. juuni 2015

Kehakaal

Tere,

Kaalun praegu ca 69,6 kilo ning olen 161 cm pikk, naine, 37-aastane. Tean, et olen veel ülekaalus, kuid tunnen head meelt, et olen juba suutnud endalt maha raputada 18 kg. Hing ihkab väga jõuda vähemalt 67 kg, kuigi seda peetakse minu pikkuse juures vist ka veel ülekaaluks?
Kas kaalulangetamiseks peaksin sööma ca 2000 kcal päevas? Tundub kuidagi palju, kuid samas pean tunnistama, et viimased kolm-neli kuud on kaal täpselt samal kohal püsinud ja olen tarbinud vähem kaloreid. Teen trenni kolm korda nädalas jõusaalis ca 1,5 tundi. Teistel päevadel liigun palju jalgsi ja muidugi igapäevased toimetused lastega jms. Kardan, et kui trennipäeval võiksin süüa 2300 kcal, on see minu jaoks liiga palju….

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

See, millise energiatarbimise juures kaal langeb, on üsna individuaalne, sõltudes ka füüsilisest koormusest. Üldjuhul peaks 1700-1800 kcal olema selline energiakogus, mis toob endaga kaasa kaalu langemise ning samas, hästi hoolikal planeerimisel, tagama ka kõikide vajalike toitainete saamise (vaadeldakse umbes 10 päeva keskmiset tulemust), mis on kaalu alandamisel äärmiselt oluline.