Kehakaal

Anonüümne

28. detsember 2009

Kehakaal

Kaalun hetkel 57kg. 165cm olen pikk. Oleks soov alla võtta, sest vaatamata normaalsele kehamassiindeksile olen rõivanumbris 40 ja hädas alakeha rasvumisega(olen täielik pirn).
Seni olen söönud max.1800kcal päevas, rohkem süüa ei taha, hakkab halb.
Eesmärgiks oleks langetada 1-1,5kg kuus(hea, kui seegi teoks saaks!) ning päevane toidukaloraaž 1000kcal + jälgiksin, et kõik vajalikud ained kätte saaksin ning kui vaja, võtan vitamiine juurde. Enese näljutamine see päris kindlalt pole, mis Teie arvate, kas mul on lootust kevadeks(mai/juuni) 52kg kaaluda, (sinna on praeguse seisuga 6kuud)? Mingit rannavormi asja ma taga ei aja, lihtsalt oleks tore, Teie arvamust kuulda.
Ah jaa, otseloomulikult liigutan end ka – 2 * nädalas lihastrenni ja 1* midagi anaeroobset+ iga päev 9km jalutamist.

Tervitades,
Tairi

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Toitumist piirata 1000 kcal peale päevas on kindlasti väga vale, sest organism läheb siis üle säästurežiimile ning ei kaota kaalu. Igal inimesel on olemas optimaalne kehakaal ning isegi kui suudetakse end “näljutada” alla selle, siis hetkest, mil taastub tavapärane toitumine, võetakse kaotatu tagasi ning tavaliselt rohkemgi veel. Seetõttu ei ole oluline mitte niivõrd sissesöödud energia kogus kuivõrd jälgida, et söödaks õigeid asju ning tasakaalustatult. Alla 1400-1500 kcal päevas söömist ei soovitaks. Rõhku panna peamiselt puu- ja köögiviljadele, kuid siiski tarbida ka piisavalt teraviljatooteid, et tagada kiudainete ning B-grupi vitamiinide saamine. Samuti tuleb kindlasti süüa kala ning vähesel määral ka liha ja kana, ka piimatooteid. Jälgida tasuks seda, et rasvade osatähtsus energiast (%E) jääks alla 30%, kuid ei langeks ka madalamale kui 25% – seda saab teha kasutades arvutiprogrammi abi. Kuni 1,5 kg kuus kehakaalu langetamine on hea tempo, rohkem ei soovitaks, sest organismile peab jääma aega muutustega kohaneda. Soovitan pöörduda ka mõnda spordiklubisse, kus treenerid oskavad soovitada harjutusi, millega saada lahti ligsest keharasvast problemaatilistelt kohtadelt.