Kehakaal

Anonüümne

9. juuli 2013

Kehakaal

Tere,
kaalun 46,5 kg ning pikkus on 163 cm.Sooviksin kaalus umbes 5 kg juurde võtta, kuna hetkel olen suhteliselt kondine, aga nahaprobleemide pärast olen loobunud (arsti soovitusel) järvmistest toiduainetest: piimatooted üle 5%, vürtsikad toidud, nisu, kaer & oder, rafineeritud suhkur. Samuti ei tohiks ma tarbida väga rasvaseid toite nagu sealiha ja juust. Toiduvaliku vähenemise tulemusel on mul raske võtta kaalus juurde. Milliseid toite ja kui palju peaksin sööma, et mu kehakaal suureneks?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kahjuks ei kirjuta Te oma vanust. Kui olete kuni 15-aastane, siis hetkel olete veel põhimõtteliselt normaalses kaalus, kuid kui juba vanem, siis peaksite tõesti mõned kilod juurde võtma.
Päris hästi ei saa aru, miks arst on käskinud hoiduda nii paljudest toitudest ja just neist. Kas ta on teinud mingid vastavad testid nende välja selgitamiseks või on need öelnud igaks juhuks. Sest nimekirja vaadates on keelatud päris paljud nö põhilised toidud, milledest loobumine omakorda võib avalduda paljude toitainete defitsiidis, kui oma menüüd väga hästi läbi ei mõelda. 
Selleks, et kehakaal suureneks, peaks toiduga saadav energiakogus ületama kulutatud energiakogust. Samas tuleks ka vaadata, et söödud toidus oleks põhitoitainete omavaheline tasakaal paigas ning saadud piisav kogus kiudaineid, vitamiine ja mineraalaineid. Soovitan süüa toidupüramiidi ja valgusfooritabelit silmas pidades, lihtsalt tuleks süüa sagedamini. Vajadusel võib lisada toitudesse näiteks pähkleid, seemneid ja mandleid, mis aitaksid selle energiasisaldust tõsta. 
Kindlasti oleks mõttekas teha ka trenni, sest see suurendab söögiisu ning lihased kaaluvad rohkem kui rasv. Samas tuleb silmas pidada, et liikumine suurendab energiakulu, mille võrra tuleks ka siis rohkem süüa.