Toit ja toidu valmistamine

Anonüümne

10. august 2010

Toit ja toidu valmistamine

Tere,

Ükskõik kuidas ma ei arvutaks päevas toidus sisalduvaid toiduained, ikka jääb valku palju üle. Lisaks söön päevas ikka nii, et kõht on täis, ei nälgi, aga päeva soovituslikku vajalikku energiahulk jääb kuni neljandiku võrra saamata. Rammusat pole ka mõistlik süüa et energiat luua. Samas ma ei saa öelda, et ma luukõhn oleksin, pigem oleks keha tarvis vormida pringimaks ehk on volte kus neid näha ei taha. Magusa söömsit olen tugevalt vähendanud, söön palju puu ja juurvilja, värsket, kala, täisteratooteid. menüü vahetusest tekkis hammastele tundlikkus, mis küll paraneb vaikselt. Vahest luban küll jah kuus kord-kaks rämpstoitu aja puudusel. Kohvi olen kõvasti vähendanud tassile päevas. Oska enam midagi väga peale hakata.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Teie küsimusest ei selgu, mis on eesmärk – võtta kaalus alla või toituda lihtsalt normaalselt, mis on teie vanus, kehakaal, füüsilise aktiivsuse tase jne. Keha vormimiseks oleks soovitatav pöörata peale õige toitumise tähelepanu ka füüsilisele treeningule, spordiklubide treenerid oskavad soovitada õigeid harjutusi vastavatest kohtadest voldikestest vabanemiseks.
Mille järgi olete arvutanud enda energiavajaduse ja kui suur see on? Kui kasutasite selleks internetipõhises toitumisprogrammis asuvat kalkulaatorit, siis pöörake tähelepanu sellele, et ei hindaks oma füüsilise aktiivsuse taset üle. Ning kui arvutate sellega välja ka päevas saadud energia ja toitained, siis kas kaalute toitu või hindate silma järgi? Silma järgi hinnates kipume oma söödud koguseid jällegi alahindama. Valkudega me üldiselt kipumegi pisut liialdama.
Teie kirjelduse järgi oma menüüst paistate olevat toitumise osas küll õigel teel.