Toit ja toidu valmistamine

Anonüümne

19. november 2010

Toit ja toidu valmistamine

Üks minu jaoks väga hea küsimus, et kui olen linnas ja pole võimalust süüa midagi koralikku, siis kumba ma eelsitaksin, kas mcdonaldsi einet näiteks big maci einet või sööksin kaks saiakest, näiteks juustusaiakest.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kumbki mainitutest ei ole hea valik. Kahjuks ei tea, mis täpselt kuulub Big Mac eine koostisesse, kuid ainuüksi BigMac ise annab ligi 500kcal ning sinna juurde näiteks 500 ml karastusjooki vähemalt 200 kcal. Ilmselt kuuluvad komplekti ka friikartulid – keskmised ca 300 kcal ja lisaks mingi kaste. Nagu näha, annab selline toidukord vähemalt 1000 kcal ehk ca 50% tavalise naisterahva päevasest energiavajadusest. Ka saab sellisest toidukorrast päris palju rasvu, see-eest aga üsna vähe vitamiine ja mineraalaineid.
Juustusaiakesi on erineva kaaluga ja ilmselt ka veidi erineva koostisega. 2 keskmist juustusaiakest annaksid umbes 500kcal, sisaldaksid samuti ohtralt rasva ent vähe vitamiine ja mineraalaineid.
Seega ei soovitaks sellist jooksu pealt söömist üldse. Kui midagi niimoodi kiirelt ampsata, siis võiks see pigem olla banaan või porgand. Ning siis ikka leida see 15-20 minutit, et mõnda söögikohta maha istuda ja süüa täisväärtuslikumat toitu.