Toitumine ja tervis

Anonüümne

14. november 2009

Toitumine ja tervis

Tervist!
Sooviksin teada, kas on olemas mingeid võimalusi toitu millegagi asendada? Umbes nii, et valaksin tassi mingi pulbri ja vett peale.. Et saaksin vajalikud vitamiinid ja muud ained kätte ja kõht ka natuke täituks?
Nimelt on minu soov sellise asja järele tingitud sellest, et ma ei taha MITTEMIDAGI süüa. Asi ei ole kaalulangetamises ega tõstmises ega midagi. Ma lihtsalt tahaks, et ma ei peaks sööma:( Mul on selline asi nagu ärritunud soole sündroom, sellega seoses ma siiani lihtsalt sõin hästi vähe, kuigi isegi vähe süües ja normaalseid asju süües ikka hakkab alati kõht valutama. Käisin selle sooleasjaga arsti juures ka.. kirjutati duspatalini, mis tegelikult ainult leevendab korraks olukorda:S
Nüüd on asi juba nii kaugel, et mul on vist juba mingi psühholoogiline tõrge söömise vastu, et ennetada kõhuvalu, mis sellest tekib. Ma saan tegelikult aru, et olen oma tervist selle mittesöömisega suht palju rikkunud, aga ma tõesti üldse ei tahaks süüa!!:( Olen isegi söögiisu tekitamiseks kanepit suitsetanud:S siis mul korraks tõesti on natuke söögiisu:S
Selle jutu peale tuleks soovitada arsti juurde minna vist, aga see ka ju ei aita! Olen arstide juures niinii palju käinud igasugu haigustega ja enamjaolt suhtutakse nii ükskõikselt, et samahästi võib sinna ka mitte minna.

Ma ei tea enam, mida selle kõigega peale hakata ja kust abi otsida.. Millest alustada üldse?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kahjuks on antud juhul siiski tegemist meditsiinilise probleemiga ning abi tuleks otsida ennekõike arstidelt – käia erinevate arstide juures konsultatsioonidel, et saada erinevaid arvamusi. On olemas küll toidupulbreid, mida peaks saama Wellness keskusest (Narva mnt7, Tallinn), kuid pikemas perspektiivis ei ole seegi lahendus. Üheks võimaluseks on ka proovida süüa korraga väga väikesi portsjoneid, ehk aitab see. Tasuks pöörduda ka psühholoogi poole, sest arvatakse olevat seos stressi ja depressiooni ning ärritunud soole sündroomi vahel.