Toitumine ja tervis

Tiit

15. veebruar 2017

Toitumine ja tervis

Tere
olen 186 cm pikk ja püüan liikuda võimalikult igapäev vähemalt
30 minutit aga käisin nüüd Perearsti juures jaanuaris siis oli veresuhkur kõrge näit oli 7 aga normaalne oleks 6 tegin otsuse ,et
edasi pidi luban endale ainult 1 komm kuus ja kohvi ja teed joon
nüüd ilma suhkruta mida teha ,et edapidi oleks veresuhkur nomis
sest ei tahaks küll ,et Perearst ütleks et mul on suhkru haigus
ja kui käin kõndimas siis on mul ka sammulugeja ka peal mis motiveerib päris hästi rohkem kõndima ja olen kõigest 47 aastat vana ja vööümber võiks ka olla kuskil 94-96 cm aga praegu on see 101-103 cm ja kehakaal võiks olla väiksem kusikl 83,5-84 kg aga preagu on 86- 88 vahel tumnen,et seda on minu jaoks liiga palju .
Aitäh.

Spetsialist vastab:Kristel Ehala-Aleksejev

Kuna kirjast ei selgu, kas vereproov oli tehtud hommikul, ilma söömata või päeva peale, mil olite juba söönud. Seega ei saa konkreetset otsust teha. Ühe vereanalüüsi alusel on enamjaolt raske diabeeti diagnoosida. Veresuhkur tuleks määrata veeniverest hommikul, pärast 12-tunnist söömata olemist ning lisaks tuleks määrata glükeeritud hemoglobiini ehk kolme kuu keskmise veresuhkru tase (HbA1c). Kui siis jääb diagnoos kahtlaseks, saab teha ka glükoosi tolerantsi testi.  Magusatarbimist võib loomulikult piirata ning liikumine ja kaalukorrektsioon tulevad antud loo kontekstis kindlasti kasuks.