Toitumine ja tervis

Ly

20. oktoober 2017

Toitumine ja tervis

Tere
Minu väike mure selline siis. Olen kogu elu vöidelnud ylekaaluga, aga vaheoeal juba tundsin end hästi kui kaalusin 98-103. Kevadel tekkisid aga körvalnähud nagu peapööritused, nn. Vatisees elamine ja ninaverejooksud. Elan soomes ja sai ka siin arsti vahet joostud kilpnäärme näit oli pisut paigast ära ja hemoglob. Madal u.111 vist oli. Sain hemoglo. Korda ja pilt läks selgemaks siis aga vätsin suve alguses juurde kaalus kaal köikus nii 116-118…. masendav…
Suvel jäin aga beebiootele, nyydseks 4 kuud rase kaalu taas lisandunud kaalun 121 ja avastati rasedusdiabeet :( olen pisut hullumas, kuna minu toit möjutab otseselt minu beebit ja tema edasist tulevikku.
Olen siin naine 36 a. 162cm pikk ja kaal on meeeletu :(

Spetsialist vastab:Kristel Ehala-Aleksejev

Vajate kindlasti toitumisnõustaja abi. Kirja teel nii pikalt kestnud probleemi ei korrigeeri. Kuna olete lapseootel, siis on tähtis mitmekülgne menüü, kuid mida valida, seda oskab öelda juba spetsialist. Raseduse ajal on oluline jälgida, et kaal tõuseks vaid  lubatud piirides ja et toiduvalikud aitaks korrigeerida kaasuvat diabeeti. Ise saate oma toitumisharjumusi kaardistada toitumispäeviku abil. Vastavalt võimalustele püüdke aga pöörduda toitumisnõustaja vastuvõtule, olgu see siis Eestis või Soomes. Kindlasti saab esmast nõu ka diabeediõdedelt, kes on tööl kõigis suuremates keskustes.