Varia

Anonüümne

24. juuli 2010

Varia

Tere,
Teen kõvasti mõttetööd, ning valin elukutset. Endale meeldib väga toitumine ja seda puudutavad terviseprobleemid. Seega kas oskate soovitada Eestis mõnda õppeasutust kus saab omandada nn. toitumisspetsialisti eriala, olen uurinud toiduainetetehnoloogia valdkonda aga sooviksin pühenduda just toidu ja tervise omavahelistele teadmistele. Võiksite soovitada ka välismaiseid kõrgkoole. Tänud!

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Eestis riiklikult toitumisspetsialiste ülikoolides veel ei koolitata, kuid me liigume seda teed, et kas näiteks Tartu või Tallinna Tervishoiukõrgkooli baasil oleks lähitulevikus võimalik seda eriala õppida. Sest ennekõike on vaja õppida inimese anatoomiat ja füsioloogiat ja siis täiendada ennast nii toitumisnõustamise kui ka toidu valmistamise ja koostise alal. Toitumisõpetust ainena õpetatakse nii Tallinna Tehnikaülikoolis kui ka Tallinna Ülikoolis, lisaks on toitumist käsitlevad teemad õppekavas ka Tartu Ülikoolis.
Lähiülikoolidest soovitaksin Soome Kuopio ülikooli. Veidi kaugemalt Taani Ülikooli või Hollandis Wageningeni Ülikooli. Kui sellel lehel panna otsingusõna “nutrition”, siis on võimalik leida veel koole, milles käsitletakse toitumise teemat.