Toitumine ja tervis

Anonüümne

10. veebruar 2012

Toitumine ja tervis

Tere!

Sooviksin küsida teie nõu seos sellega, et mul diagnoositi osteoporoos kuid samal ajal imetan rinnaga last. Seoses osteoporoosiga pean sööma õhtuti 2 x Ca tabletti (600mg Ca + 460TÜ D-vit), lisaks võtma 5 tilka
Apovit D-vitamiini ning seoses imetamisega söön ka hommikuti 1 tbl Biomulti vitamiini, kus on D-vit 7,5 μg. Ja sedasi siis seni kuni olen imetamise lõpetanud ja võin alustada kangemate ravimitega.
Ma ise arvan, et laps (4,5 kuud) saab rinnapiima kaudu üsna suure koguse D vitamiini ja 5 tilga D-vit lisamine talle päevas ei ole väga kasulik.
Kuidas on teie arvamus?

Parimate soojade soovidega külmal talvepäeval!
Rita

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Sellele küsimusele on üsna raske vastata. Nimelt on väga keeruline saada teada, kui suur osa Teie poolt võetavast D-vitamiinist talletub Teie enda organismi ja kui palju sellest läheb rinnapiima sisse. Ma kardan, et meil ei ole ka võimalik teha rinnapiima analüüsi selle D-vitamiinisisalduse kindlaks määramiseks. Soovitan selle küsimusega pöörduda Tartu Ülikooli teaduri Mart Kulli (mart.kull2 ät kliinikum.ee) poole, kelle uuringud on seotud D-vitamiiniga. Ehk oskab tema anda paremat nõu, kas ja kuivõrd peaks lapsele siiski jätkama D-vitamiini lisamanustamist tilkadena, sest lapsele kahjulikud on nii alatarbimine kui ka liiga suur tarbimine.