Toit ja toidu valmistamine

Anonüümne

31. juuli 2010

Toit ja toidu valmistamine

Tere! Sooviksin abi õige toitumise kohta.
Kaalun praegu 63kg ja olen 185cm pikk. Teen päevas umbes 30 minutit jõutrenni lihastele(kuskil 4-5 aeg) ning käin ujumas. Paraku tuleb ette, et söön iga päev õhtul alati peale kella 6-te.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kahjuks ei selgu, kui vana olete. Täiskasvanu jaoks on teie kaal pisut liiga väike. Toitumise üldised soovitused oleksid sellised.
1) süüa päevas 3 põhitoidukorda, 1-2 oodet, võimalikult regulaarselt. Esimene toidukord peaks olema hiljemalt 2 tundi pärast ärkamist ning viimane toidukord hiljemalt 2 tundi enne magamaminekut
2) toitumine peab vastama vajadusele, olema tasakaalustatud ja mitmekesine. Toitumisel tasub järgida toidupüramiidi reeglit. Iga päev süüa rukki(tera)leiba, rohkelt puu- ja köögivilju, midagi toidugrupist liha-kala-kana-muna ning piima ja/või piimatooteid. Hommikusöögiks on ideaalne puder. Kala tuleks süüa vähemalt 2 korda nädalas.
Oma toitumisel aitab “silma peal hoida” internetipõhine toitumisprogramm, kuhu saab sisestada oma peäva jooksul söödud toidud ning näha, kas ja milliseid toitaineid jääb puudu ja mida peaks sööma rohkem, et neid aineid saada.