Toit ja toidu valmistamine

Anonüümne

29. aprill 2010

Toit ja toidu valmistamine

Tere,

Seline mure, et mis toitu (tervislkikku) teha meesterahvale, kes jõuab õhtul koju kuskil 10 paiku (hommikul läheb 9ks tööle ja tööl olles saab süüa 1 kord)?
Nii et õhtul on tal kõht väga tühi.
Ta on ka kõvasti ülekaalus.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kuna ta on kõvasti ülekaalus, tuleks vaadata üle kogu tema toitumine. Ülekaal ei pruugi olla tingitud mitte ainult liigsest energia tarbimisest, vaid ka ebaregulaarsest toitumisest, toitumise tasakaalustamatusest ning vajalike toitainete defitsiidist.
Kõigepealt tuleks jälgida, et ta saaks korraliku hommikusöögi. Meeste puhul oleks selleks 200-300g putru, lisaks ehk paar võileiba, aeg-ajalt muna, puu- või köögivilja. Enne lõunasööki kuluks ära üks väike oode: köögiviljad, toorsalat, jogurt vmt. Lõunasöögiks valida supp ja magustoit või praad ja puuvili, lisaks võimalusel viil või kaks teraleiba. Jälgida, et toidud ei oleks väga rasvased ning mida rohkem on neile lisatud köögivilju, seda parem. Ka kala- ja kanatoidud on head. Enne kojujõudmist vajaks ta kindlasti väikest oodet. Kui võimalik, andke talle midagi kodust kaasa, mida saab kas süüa külmalt või on tal ehk töö juures võimalik ka toitu soojendada. Õhtune kodune toidukord sellisel hilisel kellaajal peaks olema üsna tagasihoidlik. Sobivad hästi kõikvõimalikud köögiviljasalatid, millesse on lisatud näiteks kana, kala või kodujuustu. Õhtuse viimase toidukorra ning magamamineku vahe peaks olema kindlasti vähemalt 2 tundi.