Varia

Anonüümne

8. aprill 2015

Varia

Tere!
Proovisin sisestada uue toiduainena Rehe tõsist teraleiba aga kui sisestan olemasolevad andmed kauba pakendilt,siis saan vastuseks,kontrolligu ma energiakogust.Pakendil eraldi toodud rasvad jms.kokku ei anna 100 grammi kaloraaži.
Mida peab tegema?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Nutridata programmis arvutatakse energiasisaldus valkude-süsivesikute-rasvade kogustest lähtuvalt, kasutades keskmisi koefitsiente, vastavalt 4, 4 ja 9 kcal 1 grammi kohta. Leiva tootja on võib-olla energiasisalduse analüüsinud ning saanud seetõttu täpsema tulemuse. Seega võite sisestada tootja pakutud arvu, märge “Kontrolli energia kogust” lihtsalt juhib tähelepanu, et arvutuslik ja pakendilt saadud tulemus on veidi erinevad. 
Kui lisate programmi uusi toiduaineid, soovitan võtta aluseks andmebaasi kõige sarnasema toidu. Sest pakendi pealt saate tavaliselt heal juhul 10 toitaine sisalduse, aga nt raua või kaaliumi väärtuseks tuleks Teil 0, kuigi tegelikult sisaldab leib neid päris palju. 
Selleks, et võtta aluseks programmi toiduainet, on hetkel vaja veidi vaeva näha, loodame selle lähitulevikus muuta kasutajale kergemaks. Kõigepealt minge Minu toidud ja Lisa retsept, võttes aluseks andmebaasi roa “Rehe leib”, mis tuleb alguses salvestada ja siis vajutada “kopeeri toiduaineks/valmistoiduks” ning avanevas aknas asendada ainult need toitained, mida saate pakendilt lugeda.