Varia

Anonüümne

10. mai 2010

Varia

Tere!
Olen kusagilt kuulnud, et nätsu närmine teeb kõhu tühjaks, sest närides aktiveerub süljeeritus ning keha arvab nagu ma sööks midagi, kuigi ei tegelikult ei söö. Kui see paika peab ning nö kõhu tühjaks teeb, siis kas see tähendab ka seda, et ainevahetus on kuidagi paremini töös? Nt. et kui tahan kaalu alandada, siis peaks nätsu vähem närima, sest näljatunne tekib kiiremini.
Mida üldse nätsu närimisest arvate? Olen ka seda kuulnud, et seal on mingisuguseid aineid sees, mis võivad pideval kasutamisel allergiat vms tekitada.
Kas peale igat söögikorda on vajalik nätsu närida( siinkohal teie, mitte hambaarsti arvates) ?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Nätsu närimine aktvieerib tõepoolest süljeeritust ning maomahlade tööd. Kas sellele nüüd just näljatunne järgneb, oleneb sellest, kuivõrd täis kõht enne seda oli. Seetõttu üldiselt soovitatakse (eriti lastel) närida nätus pärast söömist. Sel juhul omab ta ka puhastavat toimet nii hammastele kui ka igemetele. Päris iga toidukorra järel nätsu närida on liiast, piisab ka suu loputamisest veega, Soovitatakse ka peale peale toidukorra lõppu süüa väike tükike juustu. Nätsud võivad sisaldada lisaaineid, mis võivad osadel inimestel põhjustada toidutalumatust.  Kaalu langetamise või mittelangetamisega ei saa nätsu närimist küll seostada.