Varia

Anonüümne

2. aprill 2011

Varia

Tere olen II diabeet , mul on mõlema poole kilpnääre kuivanud täielikult ja tarbin tyroksiini 100 2 tabletti 1 h, 1 õ enne sööki ja nüüd on teekinud selline olukord, et kõik toit ei seedu , näiteks porgand , kõrvitsa seemned, h-kapsas leib jne.kaal on ka utoopiline 102,4 kg vanust 65 a. ja pikkus 168 üldiselt söön 2x päevas, kuna rohkem ei taha ja kord nädalas söön kindlasti midagi magusat,leiba või sepikut söön ainult hommikul, ja miskipärast on ka maohappesus suur, magu põleb n.ö . eriti õhtuti.
olge kenad ja soovitage midagi, väga raske on olla nii paks Tänan!

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Teie küsimusele vastab Tartu Ülikooli Kliinikumi dieetarst Liidia Kiisk: “Soovitan süüa ikkagi 3- 4 korda päevas. Valida lahjemaid tooteid ja mitte nälgida. Süüa putrusid ja piimatooteid. Süüa ühtlaselt päevast päeva, mitmekesiselt, keedetud või hautatud toite, toiduportsjonid 300-500 grammi korraga.
Tarbida vedelikku vähemalt 2 liitrit päevas (supid, puljongid, piim, mahl, vesi). Liikuda värskes õhus. Kaalu langetamine toimub aega-mööda, aasta jooksul ja enam. Tühjale kõhule ei sobi süüa toite, mis ärritavad mao limaskesta (hapukapsas, seemned, pähklid, tsitrusviljad, gaseeritud ja hapud joogid, maitsetaimed, praetud rasvased toidud, hapud mahlad, suhkur, puljongikuubikud, üldmaitseained jne).
Leiba või sepikut süüa mitu korda päevas (keskmiselt kokku 3- 4 viilu). 
Soovitan perearstiga nõu pidada raviplaani osas. Vajadusel seedeensüüme kasutada.”