Söömishäired

Anonüümne

17. aprill 2014

Söömishäired

Tere,
olen 17 aastane neiu. Pikkust on mul 174 cm. Probleem on selles, et olen tahtnud juurde võtta juba ammu kuni 64 kg, kuid mu kaal pidevalt langeb ja praeguse seisuga kaalun ma 50 kg. Kunagil kaalusin 58, tervisekaardis oli kirjas. Hakkasin just trennis käima. 2 korda nädalas, tantsutrenn. Mul on olnud mitu korda mao- ja kaksteistsõrmiku põletik. Joon antidepressante , rahusteid(vahest),maorohte ja valuvaigisteid. Pidevalt olen väsinud.Isu puudub, vahepeal on ja siis jälle ei ole. Jõin isegi mingeid pärmitablette, aga nad ei andnud mingit tulemust. Ja kõik asjad valutavad. Nt pea, neerud, magu ja selg. On probleeme menustratsiooniga, aga sellega terve elu probleeme olnud, sest mul on väga tihti munasarja tsüstid.
Mida ma peaksin ettevõtma? Et praegu kontakteerun oma psühholoogi ja psühhiatriga, nendega kohtun umbes 2 nädala pärast. Aga mida edasi, kuidas sundida end sööma, mida ettevõtta? Kuhu poole pöörduda?
Tunnen väga muret enda pärast.

Ette tänades, Anastassia.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Soovitan kindlasti teha kõik vajalikud uuringud (täisveri, hormoonid, põletikunäitajad) perearsti juures. Vajadusel perearst saadab edasi erialaarstide juurde. Toitumise poole pealt süüa kõike, vähemalt 2200-2500 kcal päevas, millest valke 100 g (400 kcal) ja rasvu 90-100 g  (800-900 kcal). Toitumist saab analüüsida siin. Psühhiaatriga kohtumine on samuti väga hea, kindlasti oskab tema omalt poolt Teile veel abi anda.