Varia

Anonüümne

13. veebruar 2011

Varia

Tere!

Oleks kaks omavahel seotud küsimust.
5a. tütrel sügisest saadik lööve pepu peal. Allergiatestid ei näita midagi. Perearst soovitas värvainetega komme-jooke vältida. Kui endatehtud mahlu-siirupeid võtta pole, tuleb osta poest. Kas seal on kõigil värvained sees? Etiketil kirjas pole. Oleme ostnud Põltsamaa, Largo jne. mahlu ja neid veel veega lahjendnud.
Teine küsimus oleks, kas lastele ( nt. 10a.-le) võiks trenni kaasa panna spordijooki? Nt. Isostar pulbrist lahjem variant kui täiskasvanule. Paljast vett nad heameelega ei joo, aga midagi juua on siiski vaja. See pulber oleks siis rohkem maitse pärast.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Mahlatoodetele esitatavate nõudmiste põhjal ei tohi mahlas olla lisaaineid, sealhulgas toiduvärve. Seega, kui pakendil on kirjas, et tegemist on 100%-lise mahlaga, mitte nektari ega mahlajoogiga, siis see toiduvärve ei sisalda. Kui toode sisaldab toiduvärvi vm lisaainet, peab see olema kindlasti esitatud toote koostisosade loetelus. 
Spordijoogi tarvitamiseks pidage nõu treeneriga. Kui tema arvab, et lapse treeningkoormusest tulenevalt ning tulemuste seisukohast on see vajalik, siis võib seda tarvitada. Niisama janu kustutamiseks nii noortele lastele seda ei soovitaks, parim janukustutaja on siiski vesi.