Toit ja toidu valmistamine

Anonüümne

27. märts 2011

Toit ja toidu valmistamine

Tere,

Mul on selline probleenm, et ma ei suuda kuidagi oma magusaisu ohjeldada. Isegi kui ma pean kaks päeva ilma šokoladita vastu siis kohe peale selle söömist kasvab ise rohkem, ja hakkan tarbima ülemääraselt igasuiguseid suhkruseid jooke(gaseeritud limonaad ja eelkõige energiajooke). Kõige hullem ongi šokolaad ja kõik magusad joogid. Ma olen proovinud ka igasuguseid dieete, aga ma ei ole pidanud lõpuni vastu. Peale seda tekib veel suurem magusaisu, ja võtan aina juurde.
Mida peaksin ette võtma?
Ette tänades, Merilin

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Magusaisu võib olla tingitud osade vitamiinide-mineraalainete puudusest (nt B-grupi vitamiinid, kroom). Kõigepealt tuleks hakata võimalikult mitmekesiselt ja tasakaalustatult sööma – piisavalt köögivilju, teraviljatooteid, puuvilju, piimatooteid, kala. Dieedipidamist kindlasti ei soovita, sest see paneb tõepoolest pärast rohkem sööma.
Kergem on mitte võtta esimest tükikest šokolaadi vm magusat, kui saada pidama. Kui hoida ennast magusast nädal-paar eemale, siis korraliku toitumise korral peaks vähenema ka isu magusa järele. Koju ei tasu osta ahvatlusi ning ka poes vältida neid toiduvahesid, kus magusat müüakse. Magusaisu tekkimisel tuleks viia oma mõtted mujale, minna näiteks välja jalutama.