Toit ja toidu valmistamine

Anonüümne

7. detsember 2011

Toit ja toidu valmistamine

Tere, mul on selline probleem, et ma olen 13 aastane hästi aktiivne ja elu rõõmus aga viimastel nädalatel on suur väsimus. millest see võib tulla ? ja mis vitamiine miu vanuses lapsed võiksid võtta ?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Väsimus võib, aga ei pruugi olla seotud mõne toitaine vähesusega. Selle välja selgitamiseks peaksid kõigepealt oma toitumist analüüsima vähemalt 10 päeva jooksul. Programm näitab, millistest toitainetest Sul võib puudus tekkida. Väsimus on enim seotud C-vitamiini ja B-grupi vitamiinide vähesusega, aga ka raua vähesusega. Kui on näha, et Sul on mõnda toitainet palju puudu ja Sa ka oma toitumise muutmisega ei saa seda piisavalt, siis võiksid pöörduda apteeki, kus soovitatakse Sulle sobivat toidulisandit.
Väsimus võib olla tingitud ka sellest, et magad liiga vähe, liigutad ennast liiga vähe või oled liiga vähe väljas. Vahetevahel võib väismus viidata ka mõnele haigusele (nt väljaravimata kopsupõletik vm). Võid ka pöörduda oma perearsti poole ning paluda, et ta uuriks Sinu tervist ja teeks analüüse.