Varia

Anonüümne

27. oktoober 2010

Varia

Tere!
MUl on nimelt väike mure seedimisega. Kuna jätsin hiljuti suitsetamise maha, siis tunnen kuidas seedimine on aeglasemaks läinud ja kõht on kinni. Ma jälgin oma toitumist hoolega (vaatan, et tarbiksin piisavalt kidudaineid, jooksin rohkem vett ja sööksin vähem maiustusi) ja teen ka trenni (2 korda nädalas jõutrenn-bodypump ja 2 korda nädalas aeroobikalaadne trenn). Kuna ma ei käi enam tualetis nii tihti kui enne, siis on kõht visuaalselt paisunud ja tihti tahab tulla ainult gaase välja ebasobilikel hetketel. Ma tõesti sooviksin saada pofessionaalset abi, sest kõhikinnisus häirib juba igapäevasi tegevusi. Ette tänades

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kui Te tõepoolest toitute mitmekesiselt, saate küllaldaselt kiudaineid ja vett ning liigutate piisavalt, nagu Te kirjutasite, siis peaksite oma murega pöörduma hoopis perearsti poole. Tema saab teha uuringuid ning vajadusel aidata Teid ravimitega. Oma menüüst saadavate toitainete koguseid ja nende vastavust soovitustele saate kontrollida internetipõhise toitumisprogrammi abil. Põhjuseks võib olla muidugi ka organismi kohanemine muudatustega, stress või ka mõned sellised toiduained, mis Teile ei sobi. Neid saate ainult ise välja selgitada. Kui pärast mõne toiduaine söömist tekib kas kohe või mõne aja möödudes vaevusi, siis jätke see toiduaine mõneks ajaks menüüst välja. Kui kõht läheb korda, siis võite katsetada seda uuesti menüüsse lisada ja saategi teada, kas see võis olla põhjuseks. Olge tagasihoidlik rasva- ja suhkrurikaste toitudega: suhkur, maiustused, küpsetised, karastusjoogid. Gaase tekitavad inimestel reeglina leib, sibul, õun, kapsad.
Kõhuhädasid võivad põhjustada ka laktoositalumatus või tsöliaakia, kuid selle väljaselgitamine jääb jällegi arstide kompetentsi.