Toitumine ja tervis

Anonüümne

4. märts 2013

Toitumine ja tervis

Tere!

Mul on mure seoses oma 9kuuse lapsega. Nimelt teisipäeva öösel jäi ta haigeks kuni reedeni. Peale seda ilmnesid lapsel imelikud punased täpid, mis on kõrva taga laogulised veidi. Levivad hetkel kõrva taga kuni kaelast kõhuni ja seljani-pepuni. On hakanud tulema ka õlavarrele ja hüppeliigestele jala peal. Magamise ajal muutuvad heledamaks aga kui ülesse tõuseb mõneks ajaks, siis tulevad nähtavale. Laps heas tujus, ei sügele. Haiguse ajal oli oksendamist.
Millest see on – kas allergia või viiruslööve? Ma nii kardan allergiat kuna siis peaksin toitudest loobuma ise ja ka lapsele antavast lisatoidust ning ootama kuni lööve kaob ning siis hakata taas ükshaaval proovima. Ma ei tea kaua lööbe taandumiseni aega läheb et anda talle süüa ning näha mille vastu allergia on. Väga mures olen. Varem pole sellist asja olnud.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Ilma last nägemata (ning võib-olla ka teatud analüüse tegemata) ei ole kindlasti võimalik öelda, millest täpid tulnud on. Suure tõenäosusega võivad sellised täpid pigem olla siiski seotud palaviku ja haigusega, mitte allergiast tingitud. Soovitan südame rahustuseks pöörduda võimalikult ruttu lastearsti poole, kes teeb selgeks põhjuse ning allergiakahtluse korral annab edasisi soovitusi.