Toitumine ja tervis

Anonüümne

3. detsember 2013

Toitumine ja tervis

tere.mul on ekseem peas ja kõrvades…palun öelge mida ma võin ekseemi korral süia ja mida mitte.kuidas mõjuvad mulle teravilja tooted,kartul,jne..aitähh

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Psoriaas on kroonilise kuluga ja geneetilise eelsoodumusega nahahaigus, millel ei ole seost toiduallergeenidega. Nahanähtusid aitab mõjutada kehakaalu normaliseerimine. Piirata nisujahu, rasvade, suhkru ja liha tarbimist, suurendatud kiudainete osakaaalu.
Psoriaasi korral ei ole täheldatud dieedi otsest mõju haiguse kulule. Täisväärtuslik, kuid mõõdukas toitumine toetab immuunsüsteemi.
Psoriaasi ägenemise ajal soovitan süüa tavapärast toitu mõõdukates kogustes: liha või kala 100 g päevas, muna 1–3 nädalas, rohkem köögivilju ja puuvilju (500-600 g päevas), erinevaid putrusid, leiba ja sepikut, lahjad piimatooted. Juua vitamiinirohkeid köögi- või puuviljatoormahlu (astelpajumahl, mustsõstramahl jt.) 1-2 klaasi päevas.
Täisväärtuslik toit sisaldab vajalikke vitamiine (A, D, B6, C) ja mineraalaineid (rauda, tsinki, seleeni).
Psoriaas on süsteemne haigus, mistõttu on esmatähtis perearsti või dermatoloogi poolt määratud raviskeemi jälgimine. D-vitamiini ja vitamiinipreparaatide täiendava tarbimise vajaduse osas küsida nõu raviarstilt.