Toit ja toidu valmistamine

Anonüümne

21. september 2010

Toit ja toidu valmistamine

Tere,
Mida võib süüa õhtul peale trenni, kui tunned, et kõht on tühi? Trenniks on aeroobika ja bodypump. Kas puu-ja köögivilju võib süüa palju tahes?

Tänud:)

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Midagi ei või süüa nii palju kui hing ihkab. Kuigi puu- ja köögiviljad annavad vähe energiat võrreldes teiste toidugruppidega, siis tuleb ka nende tarbimisel ülemine piir ette. Tavalise energiatarbimisega inimene võib puu- ja köögivilju süüa maksimaalselt 9 portsjonit (1 portsjon on umbes 100 grammi). seda ennekõike seetõttu, et ei kannataks teiste toidugruppide tarbimine. Kui süüa liiga palju puu- ja köögivilju, saab kõht täis, kuid saamata jäävad vajalikud toitained toidugruppidest, mida enam süüa ei jaksata. Puuviljade söömisel saadakse ka liiga palju suhkruid.
Samas on õhtuseks näksimiseks puu- ja köögiviljad tõesti hea valik. Kindlasti tuleb aga siinkohal teada oma kogu päevast energiatarbimist ning siis otsustada, kuivõrd tugev peaks õhtusöök olema. Õhtusöök tuleks süüa vähemalt 2 tundi enne magamaminekut ning peale trenni on sobilikud näiteks köögiviljasalatid kana, kala või kodujuustuga.