Toitumine ja tervis

Anonüümne

30. detsember 2012

Toitumine ja tervis

Tere,
Laps 1.4 kaal 9,5 kg kõhukinnisusega probleem olnud alates sellest ajast kui hakkas saama lisatoiti (alat.5 elukuust). Olen proovinud erinevaid variante nii ravimit duphalci 4 kuud, ( ei ole aidanud meil kakamist igapäevaseks saada), Lapsele ei meeldi toored juurviljad, mis sisaldavad kiudaineid, keedetult sööme neid iga päev puuvilju samuti. Aga kahjuks pole meid see ka aidanud. Siis soovitati pudru sisse segada oliiviõli 1-2 tl see pole ka meid aidanud. Anti nõu, et aitavad igasugused seemned pudru sees või siis jogurti sees, kasutasin ühte seemnesegu, mis sisaldas siis kõrvitsa, seesami, päevalille-ja linaseemneid. Jahvatsin need ära ja panin siis 1-2 tl valmis pudru sisse. See nagu algul aitas kakamist igapäevaks saada, aga kestis suht lühikest aega. Siinkohal tekkis ka üks küsimus, sain hiljem teada, et linaseemneid ei tohii süüa enne kui on kuumutatud, seda seemnesegu kasutaisn pudru sees 1 kuu vältel. Oskate öelda kas tegin sellega lapsele rohkem kahju kui kasu. Laps momenidl 1,5 kuune ja kakamist pole me saaud ikkagi korda vedelikku joob päevas 650-700 ml, sellest piima 300-400 ml. Tahket toitu 400-600ml päevas vähemalt 1 kord päevas saab lihaga kööhivilja toitu ( ühepaja toidu laadne , erinevad variandid). Kakab tavaliselt iga kolmas päev, siis kakada juba väga valus.
Ette Tänades.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Rohkem tuleks pöörata tähelepanu, et söödav toit ei oleks liiga tahke, last on vaja korralikult joota, et vedeliku vajadus oleks kaetud. Oluline tingimus on mõõdukas kiudainete sisaldus toidus ja küllaldane vedeliku tarbimine.Kindlasti on vaja last meelitada sööma värskeid puuvilju, marju ja köögivilju või neist valmistatud mahlasid, osa nendest ka kuumtöödeldud kujul. Seemnete ja õlidega ei ole vaja ülepingutada, kuna laps on väikene ja tema energiavajadus on 1100-1200 kcal päevas.
Ühekülgne toitumine võib soodustada kõhukinnisuse teket, kuid harv ja valuline roojamine vajab täpsemat arstlikku kontrollimist.
Kui õige toitmimine tulemusi ei ole andnud, siis soovitan pöörduda lastekirurgi vastuvõtule, et selgitada valuliku roojamise põhjus.