Toitumine ja tervis

Sten

15. august 2018

Toitumine ja tervis

Kas oskate soovitada mao allahappesuse korral sobiliku menüüd? Mida kindlasti peaks vältima? Mida võiks toidulaual näha, et toitumine oleks siiski mitmekülgne? Olen pikalt interneist otsinud menüüd, kuid tulutult.

Spetsialist vastab:Kristel Ehala-Aleksejev

Päris valmis kujul menüüd te ilmselt internetist ei leia, sest kõik valikud ei pruugi kõigile sobida ja väga konkreetsete soovituste saamiseks peaksite pöörduma nõustamisele,.
Enamikul juhtudel ei sobi antud diagnoosiga teravad, väga happelised (tsitrused, tomat, jm), kõrge rasvasisaldusega, ja praetud toidud. Vältima peaks kohvi, karboniseeritud jooke ja enamasti ka mahlu,. Menüüs võiks olla probiootilisi toiduaineid (nt Helluse, Gefiluse tooted). Kuna magu mängib tähtsat rolli valkude seedimisel, võib antud haiguse korral tekkida probleeme, kui toidukord on liialt valgurikas (nt liialt suured lihaportsjonid). Seedimise kergendamiseks  peaks sööma korrapäraselt ning pigem väikeste portsjonite kaupa ja hea oleks toiduaineid toidu valmistamisel eelnevalt võimalikult palju peenestada.