Toit ja toidu valmistamine

Anonüümne

8. september 2012

Toit ja toidu valmistamine

tere,

kas on olemas soovituslikud reeglid lastele päevakava koostamisel lasteaias seoses toidukordade kellaaegadega. Meie lapse lasteaias lapsed söövad lõunasööki kell 12:30, millele järgneb lõunauinak kuni kell 15:00 ning kell 15:30 pakutakse lastele oodet. Oode on tugev, nt ühepajatoit.

Kuidagi ebamõistlik tundub endale süüa tugevat lõunat kell 12:30 ja jällegi kell 15:30, aga kas laste puhul on selle kohta täpsemalt uuritud ning toitumiskordade sageduse ja kellaaegade osas soovitusi jagatud.

Oleksin ülimalt tänulik kui leiate võimaluse mulle ka e-posti teel vastuse saata.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Toitlustamine lasteasutustes on kindlaks määratud määrusega. Täpseid kellaaegu määrus ei sätesta, küll aga ei tohi söögiaegade vahe olla pikem kui neli tundi. Toitlustamisel arvestatakse lasteaia üldise päevakava ning lahtioleku kellaaegadega. Võimalik on valida kahe variandi vahel – tugevam hommikusöök, lõunasöök, õhtuoode või väiksem hommikusöök, lõunasöök, korralik õhtusöök. Viimane variant on tihti kasutustel lasteaedades, mis on lahti kella seitsmeni ning kus paljud lapsed viibivadki peaaegu lasteaia sulgemiseni. Kui sellistes lasteaedades pakutaks lastele vaid õhtuoodet, läheks neil kõht enne kojuminekut juba tühjaks. See, millist varianti lasteaias kasutatakse, peaks olema hoolekogu otsustada ning seda peaks olema võimalik vastavalt lastevanemate ettepanekutele muuta.