Söömishäired

Anonüümne

12. juuni 2011

Söömishäired

Tere!
Alustuseks: olen normaalkaalus..või siis normaalkaalu ja alakaalu piiri peal. pean suuresti lugu tervislikust toitumisest ja tervislikest eluviisidest. armastan süüa palju rohelist ja puuvilju, liha vastu ei tunne erilist vajadust.
üldiselt püüan jälgida mida suhu pistan, kuid vahepeal ei suuda ära öelda ka natuke ebatervislikematest asjadest (a la pizza, friikartulid jne – isusid on ju igasuguseid).
kuid tegelikult on minu põhiprobleemiks nö “õgimine”, olen tähele pannud, et üksi kodus olle ja kui ei ole koolis/tööl, siis tekivad sellised söömistuhinad ja eriti just siis, kui olen üksi (elukaaslane reisil ja olen vist masenduses:S). ma ei pruugi süüa isegi midagi “halba”, kuid ma söön nii palju, et mul on niiii paha olla, ma ei saa ennast pärast liigutada ja pea hakkab valutama, oksendamise tunne on, kuid ma pole kunagi oksendanud. selliseid õigimiskordi ei ole palju, kuid ma ei taha neid üldse! sest et tunnen jubedaid süümekaid pärast.
mida teha, et sellistest õgimistest lahti saada?
ja mida teha pideva magusaisuga?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kuna kirjutate, et olete üsna normaal- ja alakaalu piiri peal, siis võib õgimishoogude põhjuseks olla see, et saate toiduga liiga vähe energiat ning organism püüab aeg-ajalt seda ise korrigeerida. Proovige oma menüüd analüüsida ning vaadake, kas saate energiat ning ka toitaineid piisavalt. Magusaisu võib olla tingitud samuti osade toitainete puudusest, enim seostatakse seda kroomi vähesusega. Kui süüa regulaarselt ja piisavalt ning hoides väiksemaid toiduvahesid, siis ei tohiks õgimishood kimbutada.