Toit ja toidu valmistamine

Anonüümne

15. aprill 2012

Toit ja toidu valmistamine

Tere! Ma olen 10 aastane.Mu õpetaja tegi koduseks tööks selle,et ma uurin,kas ma söön ikka õiget toitu.Ma kannan ette on ühe päeva toiduplaani.Hommikul sõin kaerahelbeputru,lõunal makaroni hakklihaga ja õhtul keedukartulit koos kanaga.Hommikul ja õhtul jõin kodust õunamahla,kuid lõunal jõin Aura apelsiinimahla.vahepeal sõin ka maiustuseks väikese krõpsupaki. Aitäh!

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Saan aru, et see on ikka Sinu kodutöö, sellepärast seda Sinu eest ära ei tee, aga annan mõningiad vihjeid, kust leiad informatsiooni, et oma analüüsi ise teha.
Söömisel tuleb järgida toidupüramiidi põhimõtet ning iga toidugrupi sees tuleb samuti teha õigeid valikuid
Võta ette toidupüramiid ja märgi ristikesega, millistelt põhikorrustelt eile toite sõid. Kas oled söönud toite kõikidelt põhikorrustelt või on midagi jäänud puudu? Edasi vaata valgusfooritabeli järgi, kas Su valikud korruste sees olid paremad (rohelised) või veidi kehvemad (kollased). Edaspidi katsu oma toitumist muuta ise sellises suunas, et see vastaks võimalikult palju tervislku toitumise põhimõtetele, milleks on vastavus vajadusele, tasakaalustatus, mõõdukus ja mitmekesisus.